W listopadzie 2019 roku SGGW zgłosiła Prezesowi UODO naruszenie ochrony danych osobowych kandydatów tej uczelni na studia. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży prywatnego laptopa pracownika, który używał go również do celów służbowych, w tym do przetwarzania danych osobowych kandydatów na studia.
więcej o Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych stwierdził naruszenie ochrony danych osobowych i nałożył na SGGW administracyjną karę pieniężną w wysokości 50 000 PLN
Zmiany w organizacji pracy Biura Inspektora Ochrony Danych

Stosownie do Zarządzenia nr 51 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 26 kwietnia 2023 roku w sprawie: organizacji pracy w dniach 4 i 5 maja 2023 roku we wskazanym terminie Biuro Inspektora Ochrony Danych nie będzie przyjmowało interesantów stacjonarnie.
więcej o Zmiany w organizacji pracy Biura Inspektora Ochrony Danych

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych wpłynęło następujące pytanie: Uczelnia, zamierza utworzyć Biuro ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych. Do zadań biura ma należeć wspieranie studentów w trudnych sytuacjach życiowych, w tym udzielenie pomocy materialnej bądź pomocy psychologicznej. Czy właściwą przesłanką przetwarzania danych osobowych będzie zgoda?
więcej o Jaka jest podstawa prawna przetwarzania danych studentów w przypadku przyznawania im pomocy materialnej przez uczelnię lub udzielania pomocy psychologicznej?
Praktyki studenckie - powierzenie czy udostępnienie danych osobowych?

W związku z pytaniami kierowanymi przez uczelnie wyższe do Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotyczącymi konieczności zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych w sytuacji, gdy uczelnia wysyła studentów na praktyki zawodowe Urząd przedstawił stanowisko w sprawie.
więcej o Praktyki studenckie - powierzenie czy udostępnienie danych osobowych?
Wizerunek studenta, a zajęcia, zaliczenia i egzaminy online

Organizacja przez Uniwersytet Jagielloński zajęć, zaliczeń czy egzaminów w formie online wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w tym z przetwarzaniem wizerunku osób, których dane dotyczą (zarówno studentów jak i pracowników Uniwersytetu).
więcej o Wizerunek studenta, a zajęcia, zaliczenia i egzaminy online